niedziela, 25 czerwca 2017

Żerca


Seria z cyklu Kwiat paproci 
tom III
Żerca
Katarzyna Berenika Miszczuk


Znalezione obrazy dla zapytania żerca książka    "Tylko czar miłości
         może pokonać
      wszystkie smutki"

             Żerca to trzecia już część serii Kwiatu paproci napisana przez Panią Katarzynę - od razu dodam sprostowanie do moich wcześniejszych postów dotyczących tejże książki, w których informowałam, że to już ostatnia część. Jednak jak się okazuje autorka swym wprawnym piórem przygotowuje kolejna część, która jest w trakcie tworzenia. Zupełnie nie mam pojęcia, co sprawiło, iż uznałam, że to ostatnia już część. Na szczęście się pomyliłam.

Tom III cyklu to dalsza kontynuacja historii Gosławy Brzóski, czyli naszej głównej bohaterki nazywanej potocznie Gosią, która kontynuuje staż w Bielinach u miejscowej szeptuchy Jarogniewy.
Ponieważ wcześniejszy tom zatytułowany Noc Kupały miał dość zaskakujące zakończenie, przynajmniej dla mnie nie mogła doczekać się kolejnego wydania i poznania dalszych losów naszych bohaterów. I szczerze powiedziawszy oczekiwanie się opłaciło . Nie wiem czy Ci , którzy już mieli okazję zapoznać się z książką  zgodzą się ze mną, ale ja mam takie odczucie po jej przeczytaniu, że jest to najlepsza cześć z wszystkich, które się do tej pory ukazały. Autorka fenomenalnie wplotła czasy współczesne ze starymi słowiańskimi wierzeniami, wiarą w starych bogów i istot nadprzyrodzonych im towarzyszących. Od pierwszych stron, aż po ostatnią zapisaną kartę nie jesteśmy wstanie oderwać się od czerpania przyjemności z czytania opisywanej historii pełnej niesamowitych wydarzeń, zwrotów akcji przez zabawne historie, po trzymające w napięciu akcje wzbudzające dreszczyk emocji.

Noc Kupały się zakończyła, ale czy wszystko się wyjaśniło, czy ta historia dobiegła końca. Nie, nic bardziej mylnego, raczej jeszcze bardziej się zagmatwała. Plany bogów co do tej nocy nie zakończyły się po ich myśli. Gosia nasza widząca i przyszła szeptucha o mało nie straciła życia, ponieważ jak już wiemy często pakuje się w niezłe tarapaty i to nie tylko przez swój nie poskromiony od czasu do czasu język. Na szczęście wychodzi z tego prawie bez szwanku, ale czy to wystarczy by wrócić do normalności. Miłość jej życia znika nie mówiąc kiedy wróci, czy kiedykolwiek wróci. Dręczą ją koszmary, jej mentorka od ziołolecznictwa miejscowa szeptucha wyjeżdża na "pielgrzymkę", we wsi pojawia się nowy żerca. Do tego informacja, którą otrzymała w trakcie spotkania z boginią Mokosz, która jak się wydawało nie powinna się wydarzyć, a jednak się wydarzyła.  Czy będzie miała dość sił, żeby sobie z tym wszystkim poradzić... .

I znowu zaskakujące zakończenie, które sprawiło że czekam na kolejną część. Mam nadzieję, że niebawem się ukarze.

Zachęcam do lektury.

Kolejna część cyklu w przygotowaniu i będzie nosić tytuł Przesilenie.
Czekam z niecierpliwością.

Tytuł: Żerca
Seria: Z cyklu Kwiat Paproci
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. zoo
Język wydania: polski
Wydanie: I
Ilość stron: 495
Forma: książka

Seria z cyklu Kwiat Paproci

Znalezione obrazy dla zapytania żerca książka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz