polecane tytułyKerstin Gier 
Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu


Brigitte Melzer
Erylia


Danielle L. Jensen
Ukryta Łowczyni

Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Tom drugi Trylogii Klątwy
Czasami trzeba dokonać niemożliwego.

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cecile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji.
Cecile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.
Aby odnaleźć  Anushkę, dziewczyna musi zagłębić się w magię, która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła, a Cecile może się okazać nie tylko łowczynią, ale i zwierzyną.


Katarzyna Berenika Miszczuk
Szeptucha

Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy,romans i ogromna dawka humoru !
XXI wiek.
Polska wciąż królestwem rządzonym przez Piastów. Mieszko I jednak nie przyjął chrztu. Gosia po ukończeniu medycyny jedzie na wieś na obowiązkową roczną praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki, która jest podstawowym ogniwem polskiej służby zdrowia. Jako, że Gosia jest kobietą na wskroś nowoczesną, nie cierpi przyrody, panicznie boi się kleszczy i wierzy tylko w antybiotyki. Na dodatek jest samotna.
okazuje się jednak, wie?lką miłość można spotkać wszędzie, nawet w świętokrzyskim lesie. Tylko czy uczeń lokalnego wróża, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego Gosia do tej pory widziała, naprawdę jet tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła ?


Danielle L. Jensen
Porwana Pieśniarka

Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.
Klątwa rzucona przez czarownice na pięć stuleci uwięziła trolle w mieście pod gruzami Samotnej góry. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Oto jednak pojawia się przepowiednia o związku dwóch osób, który będzie miał moc uwolnić trolle. Kiedy Cecile de Troys zostaje porwana i uwięziona pod górą, odkrywa, że w legendach na temat trolli kryje się więcej prawdy, niż ośmieliłaby się przypuszczać. Po przybyciu do Trollus Cecile myśli tylko o jednym: jak uciec. Trolle są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Musi więc czekać na właściwy moment. Tymczasem dzieje się coś niezwykłego - Cecile zaczyna się zakochiwać w tajemniczym księciu trolli, któremu została poślubiona. Nawiązuje przyjaźnie. Dziewczyna powoli zdaje sobie sprawę, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców - trolli z domieszką ludzkiej krwi, zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt, a Tristan, jej mąż i następca tronu, jest jego ukrytym przywódcą. W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata, Cecile przestaje być zwyczajną córką rolnika. Staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus.


Gail Carriger
Bezwzględna


Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Bezwzględna
Lady Alexia Maccon znowu w akcji, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panosza się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.


Gail Carriger
Bezduszna; Bezzmienna; BezgrzesznaKrótki opis zaczerpnięty z książki:
Bezduszna
Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą dalej na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej reki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkolak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo.

Iny Lorentz (to pseudonim pary autorskiej Iny Lorentz i Elmara Marona)

Testament nierządnicy to trzecia część trylogii autorstwa Iny Lorenz
Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Maria po latach tułaczki i niebezpieczeństw wreszcie wraca do domu i wiedzie spokojny żywot u boku ukochanego męża, Michała. Szczęście nie trawa jednak długo, gdyż wkrótce zostaje uprowadzona, sprzedana jako niewolnica i wywieziona na wschód. Kupuje ją na swój dwór księżna Anna. Niewolnica szybko zyskuje zaufanie swej pani i staje się jej powiernicą. Niestety życie Anny znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Zmuszona do porzucenia Moskwy zabiera ze sobą Marię, ta jednak z narażeniem życia, po drodze pełnej przygód wraca do domu.
Za późno - jej ukochany Michał jest już mężem innej kobiety ... .
Kasztelanka to drugi tom trylogii (Nierządnica, Kasztelanka, Testament nierządnicy).
Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Maria żyje spokojnie i dostatnio u boku ukochanego męża, kasztelana Michała. Jej szczęście nie ma granic, kiedy wreszcie po latach zachodzi w ciążę. Jednak sielanka nie trwa długo. Wybucha powstanie husytów, Michał udaje się na wojnę i nie wraca z pola bitwy. Maria znów zostaje sama. Na dodatek traci cały majątek i musi uciekać z rodzinnego zamku. W dobie wojen i niepokojów nie pozostaje jej nic innego, jak dołączyć do ciągnących za wojskiem markietanek i rozpocząć pełne przygód oraz niebezpieczeństw życie. ..Nierządnica pierwszy tom trylogii : Nierządnica, Kasztelanka, Testament nierządnicy.

     
Polecam również


Krótki opis zaczerpnięty z książki:
Monachium. Początek XVI w. Veva ma poślubić syna jednego z kupców z Innsbrucku, jednak w drodze do Tyrolu rabusie napadają na orszak panny młodej, zabijają jej brata, a dziewczynę uprowadzają. Wprawdzie po kilku dniach udaje się uratować Vevę z rąk oprawców, ale nikt nie chce jej uwierzyć, że nie straciła dziewictwa. Mimo niezręcznej sytuacji ojciec Vevy obstaje przy ślubie córki i postanawia wydać ją za mąż za Ernsta Rickingera, cieszącego się złą sławą kobieciarza i wroga kleru. Ojciec Ernsta ma również swoje powody, by pozbyć się syna z domu. Veva jest oburzona decyzja ojca, ale jakiż wybór może mieć dziewczyna uznana za "nieczystą"
   Zatem rodziny czym prędzej aranżują cichą ceremonię zaślubin i wysyłają młodych do Augsburga, który w owym czasie znajduje się w pełni rozkwitu i z góry spogląda na skromne Monachium. Tutaj małżonkowie trafiają pod skrzydła Jakoba Fuggera, zaś Ernst nadal potajemnie rozpowszechnia pisma luteranów ...


S.K. Tremayne
Thriller/sensacja/kryminał

Okładka książki Bliźnięta z lodu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz